Home / Shëndeti / Limona turshi

Limona turshi

Limonët turshi shkojnë mjaft me gjellët e tenxheres ose me lakrat. Gjithashtu mund ta grijmë në blender me vaj e uthull dhe ta përdorim si sallatë shoqëruese për peshk dhe perime të ziera.

Nevojiten:

* 1 kg limona
* 500 gr. kripë të trashë
* 2 lugë gjelle piper të gjelbër kokërr
* 1 shkop kanellë
* 4-5 gjethe dafine
* vaj ulliri

Përgatitja:

1. Lajmë limonët, u heqim kërcejtë dhe pak nga pjesët anësore dhe i ziejmë siç janë të plotë në një tenxhere me ujë të valuar, për rreth 15 min.

2. Në vazhdim i heqim nga tenxherja dhe i lëmë të ftohen. U bëjmë disa prerje diagonale, por jo plotësisht, në mënyrë që të ruajnë formën e të mos ndahen në copa.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *