Home / Kryesoret / LR – PDSH, UNITETI dhe RDK arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor

LR – PDSH, UNITETI dhe RDK arrijnë marrëveshje për koalicion parazgjedhor

Është arritur marrëveshje mes partive opozitare LR – PDSH, UNITETI dhe RDK, për koalicion në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të parapara që të mbahen më 11 dhjetor.

Me këtë rast, sot është paraparë që të mbahet konferencë për shtyp prej orës 13:30, ku partitë në fjalë do të flasin detaje për marrëveshjen e arritur.

Pritet që zyrtarisht të nënshkruhet marrëveshja për koalicion nga ana e liderëve të tre partive politike, të prezantohen pikat e marrëveshjes dhe do të bëhet prezantimi i platformës së koalicionit.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *