Home / Kryesoret / Maltretimet ndaj grupit të akuzuarve në rastin “Kumanova” nuk kanë të ndalur

Maltretimet ndaj grupit të akuzuarve në rastin “Kumanova” nuk kanë të ndalur

Gjatë seancës së sotme të akuzuarit në rastin e Kumanovës janë ankuar se ka vazhduar maltretimi ndaj tyre gjatë transportit për në gjykatë, ankesat para gjykatës i kanë drejtuar Enver Klajn dhe Musadik Pajaziti të cilët gjenden në paraburgim në burgun e Shutkës.

Ndërsa i akuzuari tjetër Elham Arifi deklaroi se është përplasur në tokë nga pjesëtari i njësisë speciale dhe i është thënë se do të dënohet me 16 vite burg. Seanca po vazhdon me prezantimin e fotografive dhe video materialeve nga armatimi im gjetur në fshatin Gushincë ku shfaqet edhe Sulejman Osmani, duke iu treguar forcave policore vendndodhjen e armatimit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *