Home / Lajme / Botë / Marina britanike nuk ia ndan sytë luftëanijes ruse

Marina britanike nuk ia ndan sytë luftëanijes ruse

Në shenjë të përshkallëzimeve të tensioneve me Rusinë, Sekretarja e Mbrojtjes britanike sot paralajmëroi Moskën: “Kur këto anije vijnë në afërsi të ujërave tanë, do të vëzhgojmë çdo hap të rrugës së tyre. Do t’i vëzhdojmë si vendosmëri e jona për të mbajtur Britaninë të sigurtë”.

Kjo deklaratë e Britanisë në një farë mënyre përkeqësoi marrëdhëniet mes vendeve pasi Sekrejtari i Jashtëm Boris Johnson u përfshi në një zënkë me Ambasadën Ruse javën e kaluar.

Flota ruse, që përfshin 55 mijë tonë avionë luftarakë, do të shoqërohet nga një Shkatërrues Marine.

Anija ruse Kuznetsov dhe shtatë anije të tjera shtesë do të kalojnë në Mbretërinë e Bashkuar për në udëtimin e tyre drejt vendit të shkatërruar nga lufta në përpgatitje për të bombarduar forcat rebele në Alepo.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *