Home / Shëndeti / Me limon kundër qelizave të kancerit

Me limon kundër qelizave të kancerit

Njëra nga lajmet më të reja nga bota e mjekësisë është se frutën të cilin e përdorim shpesh, limonin, i shkatërron qelizat e kancerit, respektivisht stopon zhvillimin e tumorit. Në të vërtetë, instituti amerikan për shëndetësi në Baltimor ka bërë të ditur se limoni është produkt i fuqishëm natyral për shkatërrimin e qelizave kancerogjene. Është konstatuar se limoni është 10 mijë herë më i fuqishëm se kimioterapia dhe çka është më e rëndësishme, nuk ndikon në qelizat e shëndosha. E vetmja gjë që ende nuk është bërë e ditur është ajo se për çfarë sasie të limonit bëhet fjalë, prandaj sugjerohet kujdes!

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *