Home / Shëndeti / Mendoni që ky ushqim është i shëndetshëm? Kur të dëgjoni çfarë ka në të, më nuk do ta hani

Mendoni që ky ushqim është i shëndetshëm? Kur të dëgjoni çfarë ka në të, më nuk do ta hani

Ngjyrat artificiale janë shumë të dëmshme dhe njerëzit mendojnë që po ia arrijnë t’u shmangen. Megjithatë, nuk është kështu, sepse atë ngjyrë përmbajnë edhe ushqimet e shëndetshme.

Kohëve të fundit gjithnjë e më shumë njerëz i kushtojnë kujdes ushqimit të shëndetshëm ushqimit të shëndetshëm, me siguri edhe ju bëni pjesë ndër ta, transmeton “Telegrafi”.

Sado e frikshme të duket, në fakt, ajo që nuk e dini është që edhe ushqimet e shëndetshme mund të përmbajnë ngjyra artificiale. Më poshtë, po ju sjellim një listë me disa prej këtyre ushqimeve që mendojmë se janë të shëndetshme, por në fakt nuk janë…

Kjo është lista e artikujve ushqimorë në të cilën shtohen ngjyrat artificiale;

Salmoni i tymosur: Ngjyra e zjarrtë rozë, me të cilën njihet salmoni, nuk është gjithmonë natyrale. Ka prodhues, të cilët përdorin kombinimin e ngjyrës së kaltër, të verdhë dhe të kuqe në prodhimet e veta të mishit të peshkut, në mënyrë që filetat të duken më atraktive.

Drithërat: Në këtë rast nuk bëhet fjalë vetëm për drithëra të larmë, të cilat u dedikohen fëmijëve. Gjurmët e ngjyrës së kaltër dhe të kuqe janë gjetur, madje edhe në këto prodhime nga drithërat e plota për të rriturit. Sigurisht që tërshëra është e shëndetshme, por fakti trishtues është se shumica e produkteve “granola” kanë të shtuar mjaltë, fruta të thata, çokollatë, patate të skuqura me gjalpë kikiriku dhe madje edhe pluhur kosi.

Jogurti i pemëve: Jo vetëm që jogurtët e pemëve shpesh kanë më shumë sheqer se një simite, por zakonisht janë të ngjyrosur me ngjyra artificiale. Disa lloje frutash kanë po aq kalori dhe yndyrë sa edhe një çantë me patatina. Sapo “t’ia hiqni maskën” do të zbuloni se “fruti” është thjesht i koncentruar apo i zhytur me sheqer misri plot fruktozë dhe sheqerna të tjerë.

Salcat për sallatë: Madje, edhe salcat, të cilat kanë ngjyrë të bardhë shpesh përmbajnë sasi të caktuar të ngjyrave artificiale. Kjo pothuajse ka të bëjë me

variantet me shije pemësh.

Lëngje frutash të parapërgatitura: Këto lloj lëngjesh në shishe kanë po aq kalori sa një hamburger dhe më shumë sheqer! Shumica e lëngjeve kremoze të frutave nuk përdorin frutat e plotë, por vetëm lëngun e tyre. Zakonisht, në këto lloj lëngjesh përdoren ngjyra artificiale, ëmbëlsues të shtuar dhe shurup misri me shumë fruktozë.

Kastravecët turshi: Përse kastravecët, të cilët në shtëpi i bëni turshi kurrë nuk duken si ata që i blini në dyqane? Për shkak që shpesh u shtohet ngjyra, në mënyrë që tëduken sa më të gjelbër.

Patatinat prej perimeve: Nëse i blini të paketuara, duhet ta dini se më shumë sesa për perime bëhet fjalë për perime të ngjyrosura. Ato zakonisht përmbajnë të njëjtën sasi të yndyrës dhe kripës si patatinat e zakonshme. Nëse blini këto lloj patatinash, kinikujdes të merrni ato që kanë të listuar në etiketë perimet si përbërës të parë.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *