Home / Kuriozitete / Mos postoni fotografi të pushimeve në Facebook, mund t’ju ndodh kjo

Mos postoni fotografi të pushimeve në Facebook, mund t’ju ndodh kjo

Nëse jeni me pushime atëherë bëni mirë të mos publikoni fotografi në “Facebook”. Kjo e bën më të lehtë për grabitësit të kuptojnë se brenda shtëpisë tuaj nuk ka njeri. Dhe për këtë ju mjafton të shikojnë “Facebook”-un.

I tillë është edhe rasti i një çifti të moshuarish në Itali, të cilët u nisën me pushime pa imagjinuar se dikush mund të futej në shtëpinë e tyre, duke u shkatërruar kështu pushimet e shumëpritura. Grabitësit pasi kishin parë fotografi të çiftit në “Facebook”, ishin bindur që në shtëpi s’kishte njeri dhe kishin vjedhur çdo gjë brenda saj.

Vjedhja siç raportohet nga Corriere Umbria, ka ndodhur në rrethinat e Perugias.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *