Home / Kryesoret / Mot me vranësira mesatare dhe temperaturë deri 23 gradë

Mot me vranësira mesatare dhe temperaturë deri 23 gradë

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe më i ngrohtë, me vranësira mesatare dhe erë të lehtë juglindore. Paradite në disa fushëgropa do të ketë vranësira të ulëta dhe mjegull të dobët.

Temperatura e do të lëvizë prej 16 deri në 23 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri 21 gradë.

Më shumë periudha dielli do të ketë të martën. Deri të mërkurën do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli dhe me erë juglindore të dobët deri në mesatare. Në orët e mëngjesit do të ketë kushte për paraqitjen e mjegullave nëpër fushëgropa të caktuara. Të mërkurën nga fundi i ditës nën ndikimin e masës së ftohtë ajrore do të ketë reshje të shiut, të shoqëruara me erë veriore të përforcuar dhe ulje të temperaturave në ditët e ardhshme

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *