Home / Sport / Mourinho kërkon mbrojtës në Angli (Foto)

Mourinho kërkon mbrojtës në Angli (Foto)

Mourinho e dëshiron Colemanin në “Old Trafford”

Trajneri portugez, Jose Mourinho, dëshiron që ta transferojë në Manchester United mbrojtësin e Evertonit, Seamus Coleman, raporton “The Independent”.

“Djajtë e Kuq” ishin të interesuar për lojtarin edhe në vitin 2013, në kohën e David Moyes, i cili tentoi të marrë me vete në “Old Trafford” Colemanin, por ai vendosi të qëndrojë në “Goodison Park”.

Tani Unitedi sërish ka kthyer interesimin për 28-vejçarin dhe do të tentojnë ta transferojë atë, që në afatin kalimtar të janarit.

cole_1476701388-239887

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *