Home / Lajme / Kronika e zezë / Ndalohet kosovari me veturë të falsifikuar – VIDEO

Ndalohet kosovari me veturë të falsifikuar – VIDEO

Një banor i Prishtinës me dokumente të falsifikuara të veturës  ka tentuar të hyjë në Maqedoni përmes pikës kufitare në Jazhincë. Sipas Policisë së Tetovës, të dielën rreth orës 10.00 në vendkalimin kufitarë Jazhincë gjatë hyrjes në Maqedonisë, është kryer kontroll mbi veturën “Mercedes Benz 110”  me targa të Kosovës dhe është konstatuar se nuk përputhen të dhënat në veturë dhe në lejen e qarkullimit. Për shkak të dyshimeve se bëhet fjalë për falsifikim,  vetura dhe pronari H.K 66 vjeçarë nga Prishtina, janë dërguar në Sektorin për Punë të Brendëshme në Tetovë. Pas bisedës vozitësi është lëshuar ndërsa vetura është mbajtur për procedurë të mëtejshme. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Bogojeski: Mbetja e Gruevskit në krye të VMRO-DPMNE-së, në dobi të LSDM-së

Iniciatori i reformave në VMRO-DPMNE, Petar Bogojeski kërkoi largimin e Nikolla Gruevskit nga pozita e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *