Home / Lajme / Kronika e zezë / Në Gostivar një veturë përplaset me një motoçikletë

Në Gostivar një veturë përplaset me një motoçikletë

Dje rreth orës 14 e 50 min, në rrugën “Vëllezërit Gjinovski” në Gostivar ka ndodhur një aksident trafiku ku kanë marr pjesë vetura e tipit “Opel Astra” me targa nga Gostivari, e drejtuar nga 33 vjeçari A.A. nga Gostivari dhe skuteri “Sanili”, njashtu me targa nga Gostivari e drejtuar nga 41 vjeçari I.I. nga fshati Zubovce.

Motoçiklisti me veturë tjetër është dërguar në Spitalin e Gostivarit dhe pas ndihmës mjekësore është lëshuar në shtëpi.

Pas kryerjes së kontrollit po vërtetohet arsyeja e aksidentit, rrethanat ku ka ndodhur dhe gjithçka tjetër, ku dëmi i përgjithshëm material vlerësohet në 30.000 denar.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *