Home / Lajme / Botë / Në Rusi stërvitje për mbrojtje civile me pjesëmarrjen e 40 milionë personave

Në Rusi stërvitje për mbrojtje civile me pjesëmarrjen e 40 milionë personave

inistria e Gjendjeve të jashtëzakonshme e Rusisë organizon stërvitje për mbrojtje civile, në të cilën marrin pjesë 40 milionë persona, njofton TASS.

Ministri i gjendjeve të jashtëzakonshme, Vlladimir Puçkov deklaroi se dje ka filluar stërvitja katërditore, qëllimi i së cilave është të “rritet niveli i efikasitetit të Qeverisë në zgjidhjen e pasojave nga situatat e jashtëzakonshme me përmasa të gjera”.

Disa analistë e lidhin stërvitjen me përforcimin e tensioneve në marrëdhëniet midis Rusisë dhe SHBA-së rreth Sirisë dhe me çështje të tjera.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *