Home / Lajme / Në Shtip gjykohet Mustafa Shefait, vrasës i dikurshëm i trefishtë

Në Shtip gjykohet Mustafa Shefait, vrasës i dikurshëm i trefishtë

Në Gjykatën themelore të Shtipit ka filluar gjykimi i 35 vjeçarit, Mustafa Shefait, i cili në fshatin Ebepli, ka tentuar që ta vret vëllain e tij, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai njihet si vrasësi i trefishtë, pasi që para 16 vitesh ka vrarë tre persona dhe plagosur dy të tjerë.

Shefait gjykohet për veprën penale të tentimvrasjes. Me pushkë automatike, tentoi ta vrasë Qemalin, vëllain e tij. Më pastaj, Mustafa u fsheh në male, për t’i ikur policisë.

Në vitin 2000 u dënua me 15 vite burg. Tani është kthyer në fshatin e tij, ndërkaq familja është shpërngulur nga aty.

Gjithashtu lexo

Haradinaj: Mos e lëndoni UÇK-në – (VIDEO)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, meqë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *