Home / Lajme / Kronika e zezë / Në vendkalimin kufitar në Jazhincë, i konfiskohet vetura një shtetasi të Kosovës

Në vendkalimin kufitar në Jazhincë, i konfiskohet vetura një shtetasi të Kosovës

Dje rreth orës 10, në vendkalimin kufitar në Jazhincë, gjatë futjes në Republikën e Maqedonisë është kryer kontroll në veturën e tipit “Mercedes Benz 110” me targa nga Kosova ku është vërtetuar mos përshtatja e VIN nga vetura me VIN nga leja e vozitjes.

Për shkak të dyshimeve se bëhet fjalë për falsifikim, vetura dhe pronari i saj H.K.(66) nga Prishtina iu janë dorëzuar Sektorit për punë të brendshme në Tetovë. Pas bisedës me të, shoferi është lëshuar, përderisa vetura është mbajtur për procedurë të mëtutjeshme.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *