Home / Sport / Nëntë arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Nëntë arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Cristiano Ronaldo është favoriti kryesor për të fituar Topin e Artë këtë edicion

Cristiano Ronaldo ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Evropian me Portugalinë dhe kështu është edhe favoriti kryesor për Topin e Artë.

Por, sipas të përditshmes katalunase, ekzistojnë katër arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë këtë edicion.

Këto janë arsyet:

1. Start shumë i dobët i sezonit

2. Nuk shkëlqej në finale të Ligës së Kampionëve

3. Në Euro 2016 ishte i padukshëm

4. Eder ishte hero i Portugalisë

5. Griezman ishte MVP i Euro 2016

6. Rival të dobët në Ligën e Kampionëve dhe Euro 2016

7. Nuk e ka fituar La Ligan dhe Copa del Rey

8. Nuk ishte golashënuesi më i mirë i La Ligas

9. Në vitin 2004 e fitoi Shevchenko

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *