Home / Kryesoret / Një banor i Gostivarit ka vdekur nga lëndimet në aksident trafiku në Skudrinje

Një banor i Gostivarit ka vdekur nga lëndimet në aksident trafiku në Skudrinje

Gjashtëdhjetë e katër vjeçari banor i Gostivarit e ka humbur jetën nga lëndimet  në një aksident trafiku,  i cili ndodhi mbrëmë në rrugën rajonale Dibër-Mavrovë. Në fatkeqësinë  më pak është lënduar edhe një person tjetër.

Sipas informatave të SPB-së Tetovë, fatkeqësia ka ndodhur rreth orës 23 në afërsi të vendit “Dyqani i Skudrinjës” me ç’rast ka ardhur deri te goditja direkte e dy automobilave “opel-astra” me targa të Gostivarit të cilët e ka drejtuar Z.L.(64) dhe “BMW” me targa strugane të cilët e ka drejtuar dibrani E.I.(24).

Në vendin e fatkeqësisë, kontroll sipas autorizimit të prokurorit publik ka kryer ekipi i stacionit policor Gostivar, pas së cilës do të konfirmohen arsyet dhe rrethanat për shkak të së cilave ka ardhur deri te fatkeqësia.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *