Home / Kryesoret / Një tërmet sot në mëngjes e goditi Maqedoninë

Një tërmet sot në mëngjes e goditi Maqedoninë

Sot në mëngjes në orën 8 e 11 min është regjistruar një tërmet me epiqendër në 59 kilometra në veri prej Shkupit, perëndim prej Karbincit.

Sipas Shkallës së Rihterit, tërmeti është me magnitudë prej 2.7 shkallësh.

Gjatë dy ditëve të fundit tërmete janë regjistruar në Turqi, Greqi dhe në Shqipëri.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *