Home / Lajme / Rajon / Një tërmet trondit Greqinë, hapet një gropë gjigante në Janinë (Video)

Një tërmet trondit Greqinë, hapet një gropë gjigante në Janinë (Video)

Janina u lëkund fort nga një tërmet me magnitudë 4.2 ballë i shkallës Rihter rreth orës 23:30.

Por kësaj radhe tërmeti ishte shume pranë sipërfaqes së tokës, me vetëm 5 km thellësi, duke ngjallur kështu panik te banorët.

Pasojat kanë qenë më të frikshme në Bizan të Janinës ku lëkundjet kanë hapur një gropë gjigante në km 12 të rrugës nacionale Janinë-Arta pas reshjeve të ndodhura.

Sipërfaqja e tokës prej rreth 100 metra katrorë ra dhe ka krijuar thellësinë e hapjes së rreth 5 metra.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *