Home / Kuriozitete / Njihuni me “gjyshet karateiste”

Njihuni me “gjyshet karateiste”

Një grup grash të moshuara në Nairobi të Kenisë po mblidhen që të mësojnë karate.

Arsyeja? Në mënyrë që të mbrohen nga keqbërësit.

Mbi 20 gjyshe mblidhet për çdo javë, që të mësojnë dhe të ushtrojnë teknikat e vet-mbrojtjes.

Mw e vjetra në grupin e “gjysheve karateiste”, është njw 85-vjeçare. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *