Home / Showbiz / Nuk dihet nëse do të fitojë “Këngën Magjike”, por Rozana Radi ka fituar “kupën” e kolegëve

Nuk dihet nëse do të fitojë “Këngën Magjike”, por Rozana Radi ka fituar “kupën” e kolegëve

Të dielën që lamë pas këngëtarja Rozana Radi ka prezantuar këngën e saj konkurruese në “Kënga Magjike” me titullin “Ma thuaj ti”.

Shumë nga kolegët e saj artistë e kanë ndarë këngën e Rozanës duke e quajtur një interpretim të përkryer madje mikesha e saj e ngushtë Bleona i ka dedikuar një status të gjatë në rrjete sociale.

“Bravo zemra !!!! @rozana_radi Une mundohem me gjithe qenien time te bej art. Te jem e vertet ne ate qe kendoj. Sepse une jam shqipetare.Jam rritur ne kete fryme ku femra duron me teper se guri.

Ku femijet jane deshmitare te bisedave te dhunes ne familje. Ku burrat e kane te veshtire te perballen me nje femer e cila ja del e vetme. “NESE KERKON VEPRA,PYET NJE FEMER” Une e ngrita zerin jo per te bertitur,por per te gjitha ato femra qe nuk kane mundesi te shprehen…un nuk mund te kem sukses nese ju nguroni. Ne mund te bejme gjithcka qe mund te bejne meshkujt por jane meshkujt ata qe dubet te thone:

Ne mund te bejme gjithcka qe mund te vehne dhe femrat. Pyetja nuk eshte kush do te na lejoje ne te jemi te forta , por kush do mund te na ndaje,”-shkruan Bleona. Duket se këtë vit këngëtarja Rozana Radi është një pretendente e fuqishme për të fituar çmimin e parë në këtë festival. r1_1477333274-5387759

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *