Home / Kryesoret / Pajisje e re për monitorim të përmbajtjeve mediale

Pajisje e re për monitorim të përmbajtjeve mediale

Pajisje e re për monitorim të përmbajtjeve mediale, financuar nga Bashkimi Evropian, sot do të lëshohet në përdorim në Agjencinë për shërbime audio dhe audiovizuale mediale.

Në ngjarjen përfunduese me të cilën rrumbullakësohet projekti “Sigurimi i pajisjes së monitorimit të përmbajtjeve mediale që e kryen Agjencia për shërbime audio dhe audiovizuale mediale”, do të flasin drejtori i Agjencisë, Zoran Trajçevski dhe ambasadori i BE-së në Maqedoni, Samuel Zhbogar.

Vlera e pajisjes paraqet rreth 800 mijë euro, ndërsa do të mundësojë xhirim të vazhdueshëm 24-orësh të programeve të emetuara nga radio dhe TV kanalet e licencuara.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *