Home / Shëndeti / Përfitimet nga përdorimi i akullit në fytyrë

Përfitimet nga përdorimi i akullit në fytyrë

Përdorimi i akullit në fytyrë e rifreskon lëkurën e fytyrës, parandalon krijimin e rrudhave, lufton aknet dhe shenjat në fytyrë dhe përmirëson qarkullimin e gjakut duke e bërë lëkurën më të shëndetshme dhe më të shndërritshme.
Të mirat dhe benefitet:

Lëkurë më e butë

Kjo metodë zgjeron poret dhe si pasojë e zbut lëkurën dhe e bën të duket më e freskët dhe më e shëndetshme.

Për makiazh më të mirë

Nëse e përdorni këtë tretman para se të vendosni grimin, baza juaj e fytyrës do të duket më e mirë.

E përmirëson qarkullimin e gjakut

Kur aplikohet akulli ajo rrit rrjedhjen e gjakut duke kontraktuar enët e gjakut dhe më pak gjak do të arrij në sipërfaqe të lëkurës.Kjo është shumë e dobishme për inflamacion.

Është e mirë për sy të enjtur

Do të mundësojë largimin e enjtjes nën sy në mënyrë graduale nësë përdoret për një kohë më të gjatë.

Largon dhe parandalon rrudhat

Tretmani preferohet të bëhet për një periudhë kohore dhe në këtë mënyrë do të eliminohet paraqitja e rrudhave të reja dhe zvogëlimi i atyre ekzistuese./albeu.com/

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *