Home / Kryesoret / Po hiqen kompjuterët dhe dokumentet nga Drejtoria e të Hyrave Publike në Shkup

Po hiqen kompjuterët dhe dokumentet nga Drejtoria e të Hyrave Publike në Shkup

Portali maqedonas centarnews.net para pak minutash njoftoi se në Drejtorinë e të Hyrave Publike momentalisht, në ditë jopune, po nxirren kompjuterët dhe dokumente në sasi të mëdha.

Persona tash për tash të panjohur janë duke i bartur materialet nga DHP-ja në një objekt tjetër, për çka portali ka paralajmëruar informata shtesë brenda ditës.

Pyetja është se a po përpiqet VMRO-DPMNE-ja, e ballafaquar me humbjen në zgjedhjet e jashtme, t’i fshehë skandalet me malverzimet financiare dhe fshehjen e tatimeve

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *