Home / Kryesoret / Poposki në konferencë për Afganistanin në Bruksel

Poposki në konferencë për Afganistanin në Bruksel

Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë dhe ministër i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki do të marrë pjesë në konferencën për Afganistanin, në organizim të Bashkimit Evropian dhe të Qeverisë së Afganistanit, që do të mbahet në Bruksel.

Në konferencë, siç kumtoi MPJ, do të marrin pjesë përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së dhe të vendeve-anëtare, përfaqësues të vendeve-kandidate, vendeve të treta dhe organizatave ndërkombëtare.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *