Home / Kryesoret / PSP pret uljen e tensioneve dhe keqkuptimeve me DSK-në

PSP pret uljen e tensioneve dhe keqkuptimeve me DSK-në

Prokuroria Speciale Publike paralajmëroi se sot përsëri do të kthehet në Drejtorinë për siguri dhe kundërzbulim për të vazhduar me punën e saj, transmeton TetovaSot.

Mbrëmë njëri prej hetuesve të PSP-së që qëndroi për kujdestari përskaj mjeteve për përgjim në DSK, u përjashtua, pas së cilës prokurorja publike, Katica Janeva dhe ekipi i saj u kthyen në DSK për të parë se çka po ndodh.

Zëdhënësja e PSP-së, Lence Ristoska mbrëmë deklaroi se shpreson se ajo është vetëm një keqkuptim që beson se sot do të tejkalohet. Në ndërkohë në pres konferencë, ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski deklaroi se me asistencë të policisë do t`i jap përkrahje PSP-së dhe se nuk do të lejoje bartjen e mjeteve të përgjimit ose çfarëdo tjetër nga rreth i MPB-së.

Gjithashtu lexo

Foure mbështet reformat në OBRM-PDUKM (Foto)

Ish-euroambasadori në Maqedoni, Erwan Foure, përmes një shënimi të shkurtër në Maqedoni, ka përshëndetur iniciativën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *