Home / Kryesoret / Qeveria fillon me dëmshpërblimin e plotë të të prekurve nga vërshimet

Qeveria fillon me dëmshpërblimin e plotë të të prekurve nga vërshimet

 Fillon pagesa e plotë e personave të dëmtuar në vërshimet e 6 gushtit, ka vendosur Qeveria.

Siç kumtoi sot zëdhënësi i Qeverisë Aleksandar Gjorgjiev, pagesa do të realizohet në disa transhe, këtë muaj dhe muajin e ardhshëm. Me transhën e parë në vlerë prej 118 milionë denarë do të përfshihen 947 lëndë ose 25 për qind nga deri tani katër mijë të konfirmuar.

“Qytetarët të jenë të sigurt se Qeveria do ta realizojë premtimin e dhënë në muajin gusht dhe do t’i dëmshpërblejë të gjithë që janë përfshirë nga vërshimet”, theksoi Gjorgjiev në konferencë për shtyp.

Sipas tij, transha e parë do të duhet të realizohet deri në fund të kësaj jav

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *