Home / Sport / Realin e Zidanet në 41 ndeshje e kanë mposhtur vetëm dy klube! (Foto)

Realin e Zidanet në 41 ndeshje e kanë mposhtur vetëm dy klube! (Foto)

Real Madrid ka arritur një sukses të madh nën drejtimin e Zinedine Zidane.

Ky i fundit që prej marrjes së detyrës së trajnerit te madrilenët nuk ka pësuar në asnjë ndeshje.
Reali i francezit ka pësuar humbje në vetëm dy takime në 41 ndeshje që prej vitit të kaluar, transmeton Telegrafi.

Ishte humbje në Ligën e Kampionëve kundër Wolfsburgut (2:0) dhe ajo kampionate ndaj Atletico Madridit (1:0).

Mbetet të shihet nëse serinë pa humbje prej 27 takimesh (20 fitore dhe shtatë barazime) do ta vazhdojë edhe në fundjavë, kur të dielën do të takohet me Atletico Bilbaon. /Telegrafi/
zizu

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *