Home / Sport / Rio Ferdinand: De Gea është portieri më i mirë në botë

Rio Ferdinand: De Gea është portieri më i mirë në botë

Ndeshja e madhe e futbollit anglez, e luajtur mbrëmë mes Liverpool dhe Manchester United, është mbyllur në barazim pa gola, ndër të tjera me punën e madhe të portierit spanjoll, David De Gea.

Rio Ferdinand, legjenda e “Djajve të Kuq”, nuk vonoi dhe la shënimin dhe vlerësimin e tij në “Twitter”, duke mos dyshuar më se portiere nga Madridi “është më i miri në botë”:
“Çfarë pritjesh nga De Gea! Numri një në botë, për mua, tani për tani,” – shkroi ish-mbrojtësi. Klasifikimi i revizionuar të hënën në mbrëmje, pas supersfidës në “Anflied”, midis dy historive të mëdha të futbollit anglez, e sheh Liverpool në vendin e katërt të Premier League, ndërsa Manchester United në vendin e shtatë.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *