Home / Kryesoret / Rritet fluksi i refugjatëve të ri në Hios

Rritet fluksi i refugjatëve të ri në Hios

Në ishullin grek Hios gjatë tre ditëve të fundit kanë arritur një numër i madh i migrantëve dhe refugjatëve, duke pasur parasysh se javën e kaluar në këtë ishull u regjistruan ardhje të reja.

Siç lajmëron korrenspondenti i MIA-s nga Athina, gjatë tre ditëve të fundit në Hios kanë arritur 230 migrantë dhe refugjatë, në Lesbos 42, ndërsa në Samos janë rregjistruar 54 refugjatë të ri.

Policia greke kumtoi se numri i refugjatëve dhe migrantëve që kërkojnë azil në Greqi dhe që ende janë të ngujuar në ishujt grekë, sot arriti në 10.585 veta

Gjithashtu lexo

Erdogan – ministrit të Jashtëm gjerman: I vogël je të komunikosh me mua

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, i ka thënë shefit të diplomacisë gjermane Sigmar Gabriel …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *