Home / Lajme / Maqedoni / Samiti i partive simotra, bojkotohet Gruevski ftohet Dimitriev

Samiti i partive simotra, bojkotohet Gruevski ftohet Dimitriev

Në samitin e partive popullore europiane që u mbajt në Mastriht të Holandës ditën e ejte nga Maqedonia ftesë kishte marrë kryeministri Emil Dimitriev derisa ish kryeministri Gruevski nuk ishte ftuar, njofton Zhurnal.

Më parë nga VMRO kishin thënë se kanë refuzuar të marrin pjesë atje për shkak të agjendës politike dhe krizës në vend e të njejtën gjë e ka thënë dhe kryeministri Dimitriev, ndërkohë nga ky samit theksojnë se atje ftohen vetëm politikan të rangut të lartë dhe se ftesa nuk mund të bartet tek dikush tjetër, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *