Home / Shëndeti / Sekreti që ju bën të dukeni më të rinj!

Sekreti që ju bën të dukeni më të rinj!

Vaji i kokosit është një nga përbërësit më magjikë në botë. Kjo është një nga arsyet pse duhet të keni një shishe të vogël në shtëpinë tuaj nga ky vaj të cilin mund ta përdorni si përbërës për maska të ndryshme fytyre, duarsh ose edhe për larjen sa më efikase të dhëmbëve.

Ky ritual i cili duhet të aplikohet gjatë natës do ta bëjë lëkurën tuaj të freskët, të pastër dhe do t’i japë ndriçimin e kërkuar prej kohësh.

Para se të flini kujdesuni të lani mirë fytyrën, dhe me ndihmën e mollëzave të gishtave aplikoni pak vaj kokosi në fytyrë. E mbani gjatë gjith natës dhe në mëngjes lani fytyrën me ujë të vakët si zakonisht. Nëse e aplikoni çdo natë këtë maskë, rezultatet do të vihen re shumë shpejt.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *