Home / Kryesoret / Senzacionale: Tetovari ia lë emrin djalit UÇK (FOTO)

Senzacionale: Tetovari ia lë emrin djalit UÇK (FOTO)

Një tetovarë i cili dëshiron të mbetët në histori ka vendosur që djalit të tij t’ia lë emrin UÇK.  Ai këtë gëzim ka shprehur tua ndajë edhe me shqiptarët të tjerë që fëmijëve shqiptarët duhet tua lënë emra shqip.

UÇK është edhe emri i shkurt i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare e cila nisi në vitin 2001.

Nga sigurimi i certifikatës së lindjes duket që një familje tetovare ka pagëzuar djalin e tyre të lindur më 30 gusht të këtij viti me emrin UÇK që është një emër mjaft i jashtëzakonshëm dhe mban tre shkronjat e arta me të cilat shqiptarët gjithmonë krenohen.

Ndryshe shqiptarët kanë nisur sërish tu rikthehen emrave shqiptarë pasi disa kohë mori hov të madh emërtimi i emrave arab. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *