Home / Lajme / Botë / Shpërthim në Gjermani, raportohet për të lënduar

Shpërthim në Gjermani, raportohet për të lënduar

Kompania kimike “BASF” ka thënë sot se disa persona janë lënduar në një shpërthim që ka ndodhur sot në ndërtesën e saj në jugperëndim të Gjermanisë.

Zëdhënësja e kompanisë, Ursula von Stetten, ka thënë se shpërthimi ka ndodhur sot në mëngjes në liman në Ludwigshafen, ku edhe ndodhet kompania “BASF”, ku shkarkohen lëndët djegëse dhe gazi i lëngshëm.

Ajo nuk ka mundur të tregojë se sa njerëz janë lënduar saktësisht.

Nuk dihet as shkaktari i shpërthimit.

Gjithashtu lexo

Vjedhje në Neproshten – (VIDEO)

Një orë pas mesnatës mes të shtunës dhe të dielës 42 vjeçari me iniciale S.N …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *