Home / Lajme / Shqiptarët përleshen keq me maqedonasit në një ditëlindje

Shqiptarët përleshen keq me maqedonasit në një ditëlindje

Një festë ditëlindjeje është shndërruar në një arenë përleshjeje mes disa shqiptarëvedhe maqedonasëve në në njëlokal në rrugën Sant’Andrea në Itali.

Sherri mes shqiptarëve dhe maqedonasve ka nisur verbalisht, por më pas ka degjeneruar në përleshje fizike ku nuk ka munguar edhepërdorimi i shisheve dhekarrigeve.

Përleshja ka shkaktuar panik tek të pranishmit e tjerë në lokal, të cilët janë larguar menjëherë.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *