Home / Shëndeti / Shurupi nga birra që shëron kollën për një ditë

Shurupi nga birra që shëron kollën për një ditë

E gjitha që ju duhet ta përgatitni është vetëm përbërja e këtillë. Me ndihmën e kësaj recete do të zgjidhni problemin me kollën për vetëm 24 orë.

Kolla mund të jetë ankth i vërtetë dhe di të zgjasë me javë të tëra pas ftohjes. A e dini që mund ta eliminoni për vetëm një ditë, madje me ndihmën e birrës!

Koha është kur të gjithë janë paksa të rrënxuar, të përqurrur, kur të gjithë kolliten dhe teshtijnë, dhe çdo gjë që të bëjnë, nuk u ndihmon.

Nëse edhe ju kolliteni dhe ju duket sikur nuk do të mund t’ju çelë mëngjesi, provojeni këtë recetë për këtë shurup shtëpiak, i ngjashëm me sherbetin, për të cilin praktikisht ju duhen vetëm dy përbërës.

Mund ta konsumojnë edhe fëmijët.

Për shurup ju nevojiten:

– 150 g sheqer,
– ½ l birrë.

Përgatitja:

– Në enë në zjarr të lehtë shkrini sheqerin derisa të shndërrohet në karamele.

– Hiqeni nga zjarri dhe qitni birrën.

– Kthejeni shurupin në shporet dhe përzieni derisa të bëhet homogjen.

– Zieni midis 15 dhe 20 minutash derisa shurupi të fillojë të ngjasojë në mjaltë.

– Hiqeni nga zjarri dhe ruajeni në enë qelqi.

Udhëzim për përdorim:

Të rriturit mund ta marrin një lugë shurup në ditë, ndërsa fëmijët një lugë të vogël.

Vërejtje:

Nëse keni kollë të thatë, shurupit shtoni një lugë të vogël fletë të thata mente.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *