Home / Kryesoret / Sistemi paralel në MPB mund të nxjerë konfliktin në rrugë, skenaret e errëta që mund të paraqiten!

Sistemi paralel në MPB mund të nxjerë konfliktin në rrugë, skenaret e errëta që mund të paraqiten!

Në një situatë dukshëm përfundimtare që vendi mund të del nga kriza politike, institucioni më i lartë i sigurisë që tashmë drejtohet nga dy sisteme duket në një kaos të vërtetë në momentin kur edhe Prokuroria speciale ka nisur hetimet dhe po mbledh materiale nga drejtoria për kundërzbulim, njofton Zhurnal.

Para disa dite njësia speciale Alfa ishte shpërndarë për rreth ndërtesës së drejtorisë për kundërzbulim pa asnjë arsyetim e duke mos e ditur se kush i kishte dërguar ato gjatë kohës kur prokuroria speciale po bënte hetimet brenda ndërtesës.

Kjo situatë ishte aq tendencioze dhe kishte arritur kulmin sa që qytetarët mund të kenë frikë se gjithë ky konflikt nga brenda mund të vartet jashtë në rrugë. Nëse MPB është në konflikt me MPB atëherë a janë të mundëshme skenare të errëta në kohën kur vlen nga gjitha anët dhe në një atmosferë kur në prag janë zgjedhjet e parakohëshme parlamentare.

Një pjesë e profesoreëve universitarë theksojnë se kur institucioni më i lartë i sigurisë ka konflikt për brenda dhe sistem paralel mund të ndodh që gjithë ky konflikt të bartet edhe në rrugë sa që paralajmërojnë se po bëhet gati ndonjë luftë direkte, transmeton Zhurnal.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *