Home / Kryesoret / Tërmet i dobët në Shkup

Tërmet i dobët në Shkup

Përgjatë ditës së djeshme rreth orës 18:14 është ndjerë tërmet në Maqedoni me intenzitet 2.1 shkallë të Rihterit.

Epiqendra e këtij tërmeti ishte 20km në veri-perëndim të Shkupit (Çuçer Sandevë), me thellësi 1km.

Tërmete me intenzitet më të vogël gjatë ditës së djeshme janë ndjerë edhe në Turqi dhe Greqi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *