Home / Kryesoret / Thaçi shkel në Lagjen e Trimave si hero i shqiptarëve, premton se vetëm PDSH do ta dridhë Maqedoninë

Thaçi shkel në Lagjen e Trimave si hero i shqiptarëve, premton se vetëm PDSH do ta dridhë Maqedoninë

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi sonte ka mbajtur takim me qytetarët e Lagjesë së Trimave në Kumanovë.

Ai para të prinishmit ka theksuar se shqiptarët janë të manipuluar me vite nga Qeveria pasi diskriminohen në të gjitha fushat nga pala maqedonase. Investime ka vetëm tek maqedonasit, por jo edhe te shqiptarët.Buxheti duhet të ndahet proporcionalisht dhe shqiptarët të kenë peshë në vendimarrjet në Qeveri ka theksuar ai mes tjerash shkruan Zhurnal.

Thaçi ka kritikuar edhe BDI-në, se nuk angazhohet për mirëqenien e shqiptarëve, pasi familjet shqiptare nuk mund të marin asnjë ndihmë sociale, studentët nuk mund të marin bursa dhe shumë kërkesa tjera të shqiptarëve nuk realizohen për shkak të pozitës së partisë shqiptare në pushtet.

thhhhhh2 thhhhhhh3

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *