Home / Lajme / Rajon / Tiranë, asgjësohen 2089 bimë kanabis sativa

Tiranë, asgjësohen 2089 bimë kanabis sativa

Policia e Tiranës, gjatë një aksionin antikanabis ka bërë të mundur asgjësimin e rreth 2089 bimë të llojit kanabis satvia.

Mësohet se aksioni është zhvilluar në fshatin Urë, ku në vendin e quajtur “Kollagjesh 2”, u gjetën dhe bimët e mbjella, ku më pas u asgjësuan me anë të djegies.

Policia po punon për të identifikuar dhe kapur autorët.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *