Home / Lajme / Tjetër tërmet më i fuqishëm se i pari godet Italinë

Tjetër tërmet më i fuqishëm se i pari godet Italinë

Një tjetër tërmet akoma më i fuqishëm ka tronditur Italianë.

Tërmeti 6.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 21:19 minuta në zonën e Peruxhias.

Tërmeti ka lëkundur sërish kryeqytetin italian, Romën.

Ndërkohë më herët, kryeqyteti italian u godit nga një tërmet me magnitudë 5.6 të shkallës riter.

Më të forta lëkundjet kanë qenë në qytetet Abruzzo dhe Marche, por lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Umbria, Lazio, Abruzzo si dhe në Romë.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *