Home / Showbiz / Topmodelja nga Prishtina që pozon nudo

Topmodelja nga Prishtina që pozon nudo

Top modelja 22 vjeçare, Iris Shala, e lindur në Prishtinë dhe që jeton në Graz të Austrisë po vazhdon të “çmend” publikun gjermanë me fizikun e saj.
Irisi prej që është zgjedhur si “Playmate July 2013”, titull që e shpall revista për meshkuj “Playboy”, botimi gjerman për çdo muaj, është bërë një ndër trajnerët personale të fitness-it më të kërkuarat në Austri.

Ajo është e njohur po ashtu edhe nga një rol që ajo ka luajtur në serialin e njohur gjerman “Anna und die Liebe” (Amna dhe dashuria).
Në Austri ajo ka fituar vendin e tetë në një garë për top modelen më të mirë.Në biografinë e saj shkruan se është e lindur më 10 gusht të vitit 1990 në Prishtinë.Në intervistat që ka dhënë për mediet e ndryshme austriake dhe gjermane, Irisi thotë se gjithmonë ka pasur një afinitet për aktrimin.
Këtë e ka edhe njëfarë trashëgimie, thotë ajo, dhe zbulon se gjyshi i saj ka qenë Abdurrahman Shala, një aktor i shquar i gjeneratës së parë të aktorëve të teatrit dhe të filmit në Kosovë.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *