Home / Kuriozitete / U martua me gruan të cilës ia dhuroi veshkën

U martua me gruan të cilës ia dhuroi veshkën

Një burrë në SHBA, duke dhuruar veshkën e tij shpëtoi jetën e një gruas dhe më pas u martua me të.

Ai kishte hyrë në garë për të gjetur dikë për të dhuruar një veshkë. Por në një vend ku më shumë se 119 mijë pacientë pritnin për transplantin e veshkave, ishte shumë e vështirë. Pikërisht në këtë mënyrë u njoftuan.

Dempsey, në shkurt të vitit 2015 duke e kërkuar Krueger dha lajmin se mund të dhurojë veshkën e tij.

Ata u martuan pas operacionit. Operacioni u zhvillua në mars të këtij viti, dyshja kishte takuar edhe disa takime. Megjithatë, ata zgjodhën për të formalizuar marrëdhëniet e tyre pas operacionit.

Propozimi për martesë, erdhi tetë muaj pas operacionit, kur çifti bëri një shëtitje romantike në Chicago.

Dempsey: “Kemi kapërcyer shumë për të qenë bashkë këtu unë dhe gruaja ime. Unë mendoj për të gjitha këto me miljona vjet. Nuk e kisha imagjinuar kurrë se do të martohesha me të në fund të fundit unë them se është një gjë shumë e madhe”/Sovrani.info

Më poshtë keni disa foto të çiftit:

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *