Home / Kryesoret / UEJL nesër në protestë

UEJL nesër në protestë

Studentët e UEJL-së në Shkup, nesër do të protestojnë para objektit të këtij Universiteti. Protesta do të fillojë në orën 13:00. Edhe zyrtarisht mësohet se studentët e Shkupit nuk do të kenë mbështetjen e kolegëve të tyre nga Tetova. Studentët e UEJL-së në Shkup, do të protestojnë kundër shkrirjes së këtij institucioni në universitetin Nënë Tereza dhe kundër shfrytëzimit të hapësirave të UEJL nga Universiteti Nënë Tereza (UNT). Protestën e studentëve pritet ta mbështesin edhe stafi akademik.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *