Home / Kryesoret / Urim Saliu: Ne zgjedhje fiton kur formon vete parti dhe jo kur atë ta formojnë të tjerët

Urim Saliu: Ne zgjedhje fiton kur formon vete parti dhe jo kur atë ta formojnë të tjerët

Gazetari Urim Saliu vlerëson se në zgjedhje fiton kur e formon vet partinë e jo kur partinë ta formojnë të tjerët.

“Ne zgjedhje fiton kur nuk del ti hakmerresh tjetrit dhe te frustrosh turmen si dhe te mundohesh ti detyrosh njerezit te mendojne sic duash ty.

Njerezit kane te drejte zgjedhjen ta bejne vete. Ne zgjedhje fitohet kur nuk merresh me tjetrin.

Ne zgjedhje fitohet kur nuk del per inate te mehershme ndaj dikujt .Ne zgjedhje mund te fitosh kur e ke qellimin e paster dhe kur lufton per nje qellim qe nuk ta imponojne te tjeret.

Ne zgjedhje fiton kur formon vete parti dhe jo kur ate ta formojne te tjeret dhe aq me keq kur mundohesh te bindesh popullin se e ke per shqiptari a te josh vetem pushteti.Pushteti-ketu fillon dhe mbaron muhabeti.

Perndryshe ne Maqedoni kemi patur me shume se 20 parti dhe te gjitha kane dale te thone se do fitojne bindshem dhe pas zgjedhjeve jane shuar.”, shkroi Urim Saliu në llogarinë e tij në Facebook.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *