Home / Kryesoret / Veljanovski sonte ose nesër zyrtarisht i shpallë zgjedhjet më 11 dhjetor

Veljanovski sonte ose nesër zyrtarisht i shpallë zgjedhjet më 11 dhjetor

Deputetët edhe zyrtarisht i dhanë fund krizës politike, duke votuar pro shpërbërjes së parlamentit.

Me votat e qeverisë dhe opozitës janë krijuar të gjitha kushtet për zgjedhje më 11 dhjetor.

Seance e fundit kaloi pa debat serioz.

Pritet që kryetari i Kuvendit Trajko Veljanoski zgjedhjet ti shpallë zyrtarisht gjatë mbrëmjes apo të nesërmen.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *