Home / Lajme / Maqedoni / Vetitë e pabesueshme shëndetësore të limonit dhe sodës së bukës

Vetitë e pabesueshme shëndetësore të limonit dhe sodës së bukës

A e keni ditur se kombinimi i limonit me sodë të bukës është 10,000 herë më i fortë se kimioterapia?

Studimet kanë dëshmuar se limoni ka veti anti-kancerogjene dhe është efektive kundër cistave dhe tumoreve e përveç kësaj – ka edhe një varg përfitimesh shëndetësore të tjera, siç janë:

Rrit imunitetinEfekte antivirale dhe antibakterialeNdihmon në tretjeEliminimin e krimbave në zorrëDetoksifikimi i mëlçisëKontrolli i presionit të lartë të gjakutRritja e metabolizmit të yndyrës që kontribon në humbje të peshësPastrimin dhe shëndetin e dhëmbëvePër trajtimin e puçrrave.

Sipas studimeve të fundit, konsumi i limonit mund të parandalojë, madje edhe ta shërojë kancerin e me shtimin e sodës së bukës do të ndihmojë në normalizimin e pH të trupit – duke penguar përhapjen e kancerit.

Gjithashtu, një studim tjetër flet se konsumi i 150 gram agrume në ditë mund të ulë rrezikun e kancerit të fytit me 58%, kancerit të stomakut me 31%, kancerit të gojës dhe faringut me 53%, dhe kanceri kolorektal me 18%.

Me vetitë antibakteriale limoni është shumë efektiv kundër një game të gjerë të infeksioneve dhe sëmundjeve. Një seri e testeve laboratorike kanë dëshmuar se limoni mund të shkatërrojë qelizat e 12 llojeve të kancerit.

Limoni gjithashtu kontribon në balancimin e pH të trupit duke penguar radikalet e lira që dëmtojnë qelizat tona.

Derisa kimioterapia vret edhe qelizat e mira, kombinimi i limonit me sodë të bukës vret vetëm qelizat malinje. Ju duhet të përdorni 2 luga me lëng limoni dhe një gjysmë luge çaji me sodë buke.

Kujdes! Limoni duhet të jetë organik.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *