Home / Sport / Wenger ‘shokon’ Barcelonën dhe Cityn (Foto)

Wenger ‘shokon’ Barcelonën dhe Cityn (Foto)

Arsene Wenger, menaxheri i Arsenalit, ka zbuluar se Hector Bellerin shumë shpejtë do ta vazhdoj kontratën me skuadrën londineze.

Barcelona dhe Manchester City kanë marr një lajm të keq nga Arsen Wenger. Ky i fundit ka zbuluar se Hector Bellerin shumë shpejtë do ta vazhdoj kontratën me skuadrën londineze.

Mbrojtësi spanjoll ka kontratën me klubin londinez deri në verë e vitit 2019, përcjell Express. Por, për ta evituar rrezikun nga Barça dhe City, Arsenali do ta blindoj Bellerin.

“Unë jam i befasuar nga spekulimet – ai ka gati edhe tre vite kontratë. Ne do të mundohemi që ta vazhdojmë kontratën me lojtarin”, ka thënë Wenger për Bellerin.

“Por për mua, e ardhmja e afat-gjate e Bellerin është këtu. Ai ka qenë fantastik. Ai ka forcë të lartë mendor. Ai do të jetë këtu dhe ka përgjegjësi në dhomat e zhveshjes”, ka theksuar Wenger. /Express/

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *