Home / Kryesoret / Zaev i përgjigjet Gruevskit: Po do të ketë 63 deputetë, por të opozitës së bashkuar

Zaev i përgjigjet Gruevskit: Po do të ketë 63 deputetë, por të opozitës së bashkuar

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në profilin e tij në Fejsbuk ka komentuar deklaratën e liderit të VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski i cili në tubimin e sotëm partiak kërkoi 63 deputetë nga ithtarët e tij.

“Ka kërkuar Gruevski nga qytetarët 63 deptuetë…Do ketë 63 deputetë por nga opozita e bashkuar me qytetarët, që asnjëherë më shumë ta nënçmojë Maqedoninë. Përfundoi koha e autokracisë. Vjen koha e drejtësisë, lirisë, demokracisë dhe unitetit. Maqedonia do ta mposht regjimin”, ka shkruar Zaev

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *