Home / Kryesoret / Zaev përballë Ahmetit dhe Thaçit, kandidon në njesinë 6

Zaev përballë Ahmetit dhe Thaçit, kandidon në njesinë 6

Pas VMRO-së edhe LSDM ka vendosur që të bëj publike bartësit e listave për deputet në gjashtë njësitë zgjedhore të vendit.

Në njësinë e parë zgjedhore do të drejtojë Stevo Pendarovski derisa në të dytën ish ambasadori Nikolla Dimitrov, në njësinë e tretë zgjedhore do drejtojë ministri i brendëshëm Oliver Spasovski ndërkohë që në të katërtën Hari Lokvenec.

Radmila Sheqerinska do drejtojë njësinë e pestë derisa vet Zoran Zaev nga Strumica do të garojë për deputet si bartës liste në njësinë e gjashtë zgjedhore. Interesante është fakti se mediat e kanë sulmuar atë duke thënë se ka ikur nga gara për t’u përballur me Gruevskin në njësinë e parë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *