Home / Sport / Zyrtare, renditja e FIFA-s: Kosova ngritët, Shqipëria pëson rënie të lehtë (Foto)

Zyrtare, renditja e FIFA-s: Kosova ngritët, Shqipëria pëson rënie të lehtë (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është ngritur për katër vende në renditjen e FIFA-së për muajin tetor.

Përkundër humbjeve që i pësoi nga Kroacia e Ukraina në këtë muaj, Kosova është ngritur nga vendi i 168-të në të 164-tën.
ks

Ndërkaq, Shqipëria me fitore ndaj Lihtenshtajnit dhe disfatë ndaj Spanjës këtë muaj, e ka parë veten për 7 vende më poshtë sesa muajin e kaluar në renditjen e FIFA-së.

Në publikimin e tabelës së botuar sot, për muajin tetor, Shqipëria ka rënë prej pozitën 40 që ka qenë në shtator, në të 47-tën në tetor.
sipe
Ndërsa në vendin e parë renditet Argjentina, e cila pasohet prej Belgjikës dhe Gjermanisë. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *